חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
תרופה שמפחיתה תמותה לאחר החלפת מסתם אבי העורקים

חולים שקיבלו את התרופה נוגדת הקרישה המכונה "Coumadin" לאחר החלפת מסתם אבי העורקים הראו סיכון נמוך יותר לתמותה וסיכון מופחת להיווצרות של קרישי דם

בעשור האחרון פרוצדורת החלפת מסתם של אבי העורקים ביו-תותב נהייתה שכיחה יותר ויותר – בין היתרונות שלה היא שרוב החולים יכולים להמנע מנטילת קומדין לטיפול נגד קרישה לאחר הפרוצדורה. למרות זאת, המחקרים חלוקים בשאלה האם חולים יפיקו תועלת מטיפול אגרסיבי יותר בנוגדי קרישה מוקדם לאחר הניתוח. חוקרי מאיו קליניק ניתחו נתונים ארציים על יותר מ-10,000 חולים שעברו החלפת מסתם אבי העורקים ביו-תותב.

שימוש בקומדין נקשר לירידה של 32% בסיכון לתמותה. עם זאת, חולים שטופלו בקומדין בשלב מוקדם לאחר הניתוח היו גם בסיכון מוגבר לאירועי דימום משמעותיים.

"הממצאים תומכים בשימוש מוקדם בקומדין בחולים שנבחרו כמתאימים, כגון חולים עם סיכון נמוך לדימום", אומר ד"ר הרצל שאף, מנתח לב וכלי דם במאיו קליניק שתרם למחקר. "לעתים קרובות נמנעים מטיפול בנוגדי קרישה מוקדם לאחר הניתוח בשל חשש מדימום וחוסר ודאות לגבי היתרונות. המחקר שלנו מצא כי הסיכון המוגבר הקטן לדימום (4% לעומת 2.3%) עשוי להיות סיכון קביל בהתחשב ביתרונות במונחים של סיכון לתמותה, כמו גם סיכון מופחת להיווצרות של קרישי דם".

המחקר של מאיו קליניק ניתח נתוני מטופלים לא מזוהים מ-2007 עד 2019 באמצעות מחסן הנתונים של OptumLabs, המכיל נתוני תביעות של מבוטחים מסחריים ונרשמים ל-Medicare Advantage מכל הגילאים והגזעים ברחבי ארה"ב.

מקור:

לכל החדשות >

28.03.2024