חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
חברות Medivation ו- Astellas יתחילו במחקר קליני שלב III על אקסטנדי (®Xtandi) לטיפול בסרטן ערמונית שאיננו גרורתי

חברות Medivation ו- Astellas הודיעו בתחילת השבוע על כוונתן להתחיל במחקר קליני בינלאומי שלב III על התרופה 'אקסטנדי' (®Enzalutamide-Xtandi),מעכב לרצפטור לאנדרוגן, לטיפול בגברים עם סרטן ערמונית (prostate cancer) רגיש להורמונים שאיננו גרורתי, המצויים בסיכון גבוה. המחקר ינסה לקבוע האם הטיפול בתרופה יכול לעכב התפתחות של סרטן ערמונית גרורתי בקרב מטופלים אלו.

מטרת המחקר היא להעריך את היעילות והבטיחות של אקסטנדי בחולים עם הישנות ביוכימית של סרטן הערמונית, אשר מתבטאת בעליה ברמות הסמן PSA (Prostate-specific antigen בדם, למרות טיפולים מקומיים קודמים של כריתת ערמונית ו/או טיפולי הקרנה . המחקר צפוי לגייס כ-1860 משתתפים והוא ייערך בכ-160 אתרים ברחבי העולם. במסגרת המחקר המטופלים יוקצו אקראית לשלוש קבוצות: טיפול יחידני באקסטנדי, אקסטנדי עם לאופרוליד אצטט (®Leuprolide acetate- Lucrin) או לאופרוליד אצטט עם אינבו. אקסטנדי יילקח במינון של 160 מ"ג פעם ביום במתן פומי ולאופרוליד אצטט יינתן בזריקה במינון של 22.5 מ"ג אחת ל-12 שבועות (מינימום של שלוש מנות).

בספטמבר האחרון מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר הרחבת התוויה לאקסטנדי עבור טיפול בסרטן ערמונית גרורתי ועמיד לסירוס (metastatic Castration-Resistant Prostate Cancer, mCRPC) גם בחולים שלא קיבלו כימותרפיה בעבר.

אקסטנדי איננו רשום בישראל.Medivation and Astellas to begin Phase III trial of enzalutamide to treat prostate cancer

לכל החדשות >

07/11/2014