ויקיתרופות:אודות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

מטרת אתר ויקיתרופות היא לאפשר גישה מהירה, נוחה ואינטואיטיבית למידע על התרופות הנמכרות בארץ. מאגר המידע מבוסס על המאגר של משרד הבריאות, מתעדכן ממנו באופן שוטף 1-2 פעמים בחודש. בנוסף מציע האתר מידע מערכתי תרופתי מעודכן ומגוון.

מאפייני המערכת

Dot.png "רשת רפואה", פורטל הרופאים הראשון בישראל, נטל על עצמו את המשימה לפתח פורטל תרופות ייעודי לרופאים, רוקחים ואנשי מקצועות הרפואה.

Dot.png יתרונו הגדול של המידע התרופתי, הוא נוחות הגישה למעלה מ-ל-3,800 דפי תרופה שונים, כולל מרכיביהם הפעילים.

למי מיועד מאגר ויקיתרופות

Dot.png מאגר ויקיתרופות מיועד לרופא הזקוק לגישה מהירה למידע מקיף על תרופות - ועל הנעשה בתחום התרופות בארץ. האתר מנגיש את מאגר התרופות הארצי, תוך הוספת מידע מקיף ומפורט עלתרופות לפי סיווג אנטומי, טיפולי וכימי מגוון וחלופות טיפוליות.

Dot.png מציג מידע על התרופות החדשות שאושרו לשימוש בארץ על-ידי משרד הבריאות, מציג את התרופות המובילות בחיפוש על ידי המשתמשים ומגיש חדשות בתחום התרופות והפרמקולוגיה מהארץ ומהעולם. מערכת ויקיתרופות מפיקה מידע מידע חדשותי מעודכן ומגוון על התרופות בארץ. תרופות חדשות, השקת תרופות, הפסקת שיווק, הודעות מהחברות ועדכונים מה-FDA. המידע נשלח בניוזלטר לנרשמים.

ניווט באתר

Dot.png הגישה למידע על תרופה מתבצע במספר דרכים, חיפוש חופשי, חיפוש מתקדם, הפניות מהירות לפי שם התרופה או לפי המרכיב הפעיל - וכן גישה לפי סיווג אנטומי, טיפולי וכימי – ATC Code.

Dot.png הניווט באתר נעשה גם על ידי מיון לפי מאפיינים שונים: לרשימת התרופות המלאה, לרשימה של החומרים הפעילים, לכל יצרני התרופות לבעלי הרישום. כמו כן ניתן להגיע לתרופות מרשם ולתרופות ללא מרשם. לתרופות שבסל הבריאות ואלה שאינן בסל.

Dot.png הייחוד בוויקיתרופות הוא אפשרות הניווט לתרופות לפי סיווג אנטומי, טיפולי, כימי - ATC Code. כבר אמרנו את זה. זוהי שיטה לסיווג של תרופות המבוקר על-ידי ארגון הבריאות העולמי (WHO) החל משנת 1976. שיטת קידוד תרופות זו מחלקת את התרופות לקבוצות בהתאם לאיבר או למערכת עליהם היא פועלת ו/או לתכונות הטיפוליות והכימיות שלהן.

Dot.png הגישה באמצעות הקוד האנטומי, טיפולי וכימי. מופיעה בכל תרופה ומאפשרת להגיע לכל 5 הרמות של הקוד.
לדוגמא: בתרופה אריוס מופיע בדף התרופה המידע על קבוצה פרמקולוגית (ATC4)R06AX Other antihistamines for systemic use המוביל לרשימה המלאה של כל התרופות האנטי היסטמיניות בקבוצה. את המידע על המרכיב פעיל (ATC5)‏ Desloratadine 5MG ‏R06AX27.
בתחתית דף התרופה קיימת אפשרות מיון לפי כל הרמות של הקוד.