חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
שוק התרופות הגלובלי לטיפול בדיסליפידמיה צפוי להכפיל את עצמו עד שנת 2023

שוק התרופות הגלובלי לטיפול בדיסליפידמיה צפוי לגדול באופן משמעותי בשנים הקרובות, מ-15.4 מיליארד ב-2013 לכ-37.9 מיליארד עד שנת 2023, כך לפי מחקר שביצעה חברת הייעוץ GlobalData. הגידול המרשים יהיה על-רקע השקתם של טיפולים חדישים לדיסליפידמיה בשנתיים הקרובות, בעיקר תרופות ביולוגיות ממשפחת מעכבי PCSK9 ותרופות ממשפחת מעכבי CETP, המצויות בימים אלו בשלבי פיתוח מתקדמים ועשויות להיות "תרופות בלוקבאסטר".


מעכבי PCSK9 הם נוגדנים חד שבטיים לאנזים PCSK9ב(proprotein convertase subtilisin/kexin type 9), חלבון אשר מפחית מיכולת הכבד לפנות LDL-C, לדוגמה: 'פרלואנט' (®Alirocumab -Praluent) של חברות סאנופי ורג'נרון, 'רפטה' (™Evolocumab-Repatha) של חברת Amgen ובוקוסיזומאב (Bococizumab) של חברת פייזר. תרופות ממשפחת מעכבי CETP מעכבות פעילות של cholesterylester transfer protein, האחראי על הפיכת HDL ל-LDL/VLDL, לדוגמה: Anacetrapib של חברת Merck ו- Evacetrapib של חברת Eli Lilly. מדובר בתרופות נישה לטיפול בצורות מסויימות של דיסליפידמיה.


על-פי התחזיות, התרופות החדישות ייתחרו זו בזו ובטיפולים מבוססים קיימים, ובהמשך ייצטרכו להוכיח יעילות במחקרים גדולים על השלכות קרדיווסקולריות כדי לאפשר שימוש נרחב יותר. הן לא צפויות להחליף את הטיפול הסטנדרטי בסטטינים, שיישארו קו-טיפולי ראשון למרבית סוגי הדיסליפידמיה. מגמת הגנריזציה לסטטינים תימשך ותגביר את התחרות בשווקים.Global Dyslipidemia Treatment Market Will Double by 2023


PharmaPoint: Dyslipidemia – Global Drug Forecast and Market Analysis to 2023

לכל החדשות >

21/05/2015