מירנה - Mirena

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg
Pres icon off.png
מצגת
Article icon off.png
מאמרים
Video icon off.png
סרטונים
Lecture icon off.png
הרצאות


MIRENA.jpgנתוני תרופה
במרשם RxIcon.png
קבוצה פרמקולוגית (ATC4) G03AA
Progestogens and estrogens, fixed combinations


G03AC
Progestogens

מרכיב פעיל (ATC5)  
צורת מתן תוך-רחמי - INTRAUTERINE
צורת מינון התקן תוך רחמי, INTRAUTERINE DEVICE
למניעת מינון יתר או הרעלה יש ליטול את התרופה בהתאם למינון המומלץ כפי שמופיע בעלון לצרכן
התוויה
Contraception and idiopathic menorrhagia. Protection from endometrial hyperplasia during estrogen replacement therapy.
נתוני הסל
תאריך הכללה בסל
01/03/2001
הגבלות הסל
תרופה מוגבלת לרישום ע'י רופא מומחה או הגבלה אחרת
התוויה בסל
התוויה תאריך הכללה תחום קליני Class Effect מצב מחלה בסיס לזכאות
התרופה תינתן לטיפול בנשים שמלאו להן 45 שנים הסובלות ממנורגיה קשה לאחר שמוצו אפשרויות הטיפול התרופתיות הכלולות בסל שירותי הבריאות. 01/03/2001
שימוש בסל
מסגרת הכללה בסל
התרופה תינתן לטיפול בנשים שמלאו להן 45 שנים הסובלות ממנורגיה קשה לאחר שמוצו אפשרויות הטיפול התרופתיות הכלולות בסל שירותי הבריאות.
עלון לרופא והחמרות לעלון

 

 

עלון לצרכן  
ערכים בוויקירפואה ערכים קשורים בוויקירפואה
מירנה במאגר משרד הבריאות

מירנה במאגר משרד הבריאות

חיפוש מאמרים מאמרים ב-PubMed
מידע ברשת RxList WebMD Drugs.com
שם יצרן BAYER OY, FINLAND
שם בעל הרישום BAYER ISRAEL LTD
רישיון תאריך הגשה: 6/1996. רישיון מתאריך: 07/2015
תאריך עדכון אחרון 14/05/19
תמונת אריזה

תמונת אריזה

תאריך עדכון: 14/05/19 BAYER

מירנה - Mirena true

מידע נוסף לרופאים
לצפייה במידע מורחב לרופאים יש להיכנס לחשבונך. אם אינך רשום הכנס להרשמה לרופאים ואנשי מקצועות רפואיים.

תוכן עניינים

דרך מתן

התקן תוך-רחמי המשחרר הורמון Levonorgestrel בקצב קבוע אל תוך חלל הרחם ומיועד למניעת היריון, לטיפול בדימום וויסתי מוגבר ולהגנה על רירית הרחם בזמן מתן טיפול אסטרוגני חלופי. במניעת היריון ובטיפול בדימום וויסתי מוגבר, התרופה יעילה למשך 5 שנים. בהגנה על רירית הרחם בזמן מתן טיפול אסטרוגני חלופי, התרופה יעילה למשך 4 שנים.

מינונים

(Levonorgestrel 52mg- the initial release rate is (Levonorgestrel 20mcg/24 hours

התוויות נגד

אין להשתמש בתרופה כאשר המטופלת בהיריון או אם קיים חשש להיריון או אם ידועה רגישות לאחד ממרכיבי התרופה. אין להשתמש במקרים של דלקת קיימת או חוזרת של האגן, זיהומים במערכת הרבייה התחתונה, זיהום ברחם לאחר לידה, זיהום ברחם במהלך שלושת החודשים הראשונים לאחר הפלה, זיהום בצוואר הרחם, שינויים בתאי צוואר הרחם, סרטן או חשד לסרטן ברחם או בצוואר הרחם, דימום נרתיקי בלתי מוסבר, שינויים מבניים בחלל הרחם או בצוואר הרחם כולל מיומות במידה שיש עיוות של חלל הרחם, מצבים הקשורים לנטייה מוגברת למחלות זיהומיות, מחלת כבד פעילה או גידול בכבד, גידולים סרטניים תלויי פרוגסטרון.

תופעות לוואי

בנוסף לפעילות הרצויה של התרופה, בזמן השימוש בה עלולות להופיע תופעות לוואי. ייתכנו שינויים בדפוס הדימום החודשי, כגון: כתמים, דימום וויסתי קצר יותר או ארוך יותר, דימום בלתי סדיר, מרווחים ארוכים יותר בין הדימומים או חוסר דימום, דימום כבד. במהלך חודשי השימוש הראשונים (3-6), אצל נשים רבות מופיעים הכתמות או דימומים קלים בנוסף לדימום הוויסתי. לחלק מהנשים יש דימום כבד או ממושך. יש לדווח על כך לרופא, בייחוד אם התופעה מתמשכת. באופן כללי, סביר שתהיה הפחתה משמעותית במספר ימי הדימום ובכמות הדימום בכל חודש. ישנם מקרים בהם הדימום נפסק לחלוטין. כאשר ישנה הפחתה בדימום, ישנה עלייה ברמת ההמוגלובין אצל מרבית הנשים. עם הוצאת המירנה ישנה חזרה לדפוס הדימום הקודם. תופעות לוואי נוספות שנצפו בקרב משתמשות במירנה: תופעות לוואי שכיחות מאוד: דימום נרתיקי או רחמי כולל כתמים, דימום במרווחים ארוכים, העדר דימום, ציסטות בשחלות. תופעות לוואי שכיחות): כאב בטן או אגן או גב, אקנה, עלייה במשקל, כאבי ראש, עצבנות, מצבי רוח דכאוניים, רגישות בשדיים, הפרשות מהנרתיק, דלקת בנרתיק , ירידה בדחף המיני (ליבידו), בחילות, כאבי מחזור, כאבי שדיים, יציאת ההתקן ממקומו. תופעות לוואי נדירות: זיהומים באגן, נשירת שיער, שיעור יתר, גרד, שינויים במצב הרוח, מיגרנה, הרגשת נפיחות בבטן, אקזמה, אצירת נוזלים, דלקת ברירית הרחם, דלקת בצוואר הרחם. תופעות לוואי נדירות ביותר: פריחה בעור, סרפדת, נקב ברחם. תופעות לוואי ששכיחותן אינה ידועה: דווחו מקרים של סרטן השד.

תופעות המחייבות התייחסות מיוחדת: כאבים בבטן התחתונה, חום, הפרשה בלתי רגילה מהנרתיק, כאבים בזמן קיום יחסי מין, שינויים פתאומיים במחזור החודשי, כגון: דימום חזק שלא הופיע קודם או דימום כבד במיוחד, מיגרנה חזקה, טשטוש ראייה, צהבת, לחץ דם גבוה, גידולים באברי המין כולל סרטן השד (גם אם קיים חשד), מחלת עורקים חמורה כגון שבץ או אוטם שריר הלב.

שימוש בהיריון

אסור השימוש בהיריון.