חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
חברות Regeneron ו-Sanofi הודיעו על התחלת מחקר שלב III על דופילומב (dupilumab) לטיפול בדלקת עור אטופית

חברות Regeneron ו-Sanofi הודיעו אתמול (יום ב') על התחלת מחקר LIBERTY AD CHRONOS שלב III על דופילומב (dupilumab), טיפול חיסוני ניסיוני המעכב ציטוקינים מסוג IL-4 ו-IL-13, במבוגרים עם דלקת עור אטופית (Atopic Dermatitis, AD) בדרגת בינונית עד חמורה, אשר איננה נשלטת בצורה נאותה באמצעות תרופות לשימוש מקומי.

מחקר LIBERTY AD CHRONOS הינו מחקר בינלאומי, כפול-סמיות, מבוקר אינבו עם הקצאה אקראית, והראשון במסגרת תוכנית מחקרי LIBERTY AD שלב III על דופילומב. היעד הראשוני של המחקר הוא להדגים את יעילות הטיפול בדופילומב במבוגרים עם AD בינונית עד חמורה, בשילוב מתן של קורטיקוסטרואידים טופיקליים, במשך 16 שבועות. היעדים המשניים של המחקר הם בטיחות ויעילות הטיפול בטווח הארוך, עד 52 שבועות. מחברת Regeneron נמסר כי תוכנית מחקרי LIBERTY AD שלב III תכלול לפחות חמישה מחקרים בינלאומיים.

דלקת עור אטופית הינה מחלה דלקתית מערכתית וכרונית, המתבטאת בגרד חמור, פריחה מפושטת ונגעים בעור. המחלה נגרמת על-ידי תגובה חיסונית של תאים ממערכת החיסון הנקראים Type 2 helper T cells, או תאי Th2, בתיווך של שני ציטוקינים, IL-4 ו-IL-13. דופילומב, נוגדן חד-שבטי ממקור אנושי, מכוון כנגד תת יחידה אלפא בקולטן IL-4, וחוסם את האיתות הן מ- IL-4 והן מ-IL-13.


Regeneron and Sanofi Announce Start of Phase 3 Study of Dupilumab in Patients with Atopic Dermatitis

לכל החדשות >

21/10/2014