חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
ה-FDA פרסם אזהרה מפני שימוש לא מושכל בתכשירי טסטוסטרון בקרב גברים

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) מזהיר מפני שימוש ביתר בתרופות המעלות רמות טסטוסטרון (testosterone) לטיפול בסימנים ותסמינים של הזדקנות הנפוצים בגברים, כמו: עייפות, הפרעות בתפקוד המיני וירידה במצב הרוח. יעילותם ובטיחותם של טיפולים אלו למטרה זו לא הוכחה. אזהרת ה-FDA מגיעה על-רקע מהלכים שנקטו היצרנים בשנים האחרונות לשיווק התכשירים להקלה בתסמינים אלו.

מה-FDA נמסר כי התוויות הנוכחיות של התכשירים הן מעורפלות מספיק כדי לאפשר ליצרנים לשווקם להמוני גברים שהינם בריאים באופן כללי, פרט לרמות טסטוסטרון נמוכות מהנורמה. ה-FDA קבע כי על יצרני התכשירים להבהיר כי השימוש בהם מאושר אך ורק למצבים של רמות טסטוסטרון נמוכות הנגרמות על-רקע מחלה או פציעה, ולא בגלל הזדקנות גרידא. כמו-כן, ה-FDA מזהיר שתכשירים אלו עלולים להעלות את הסיכון להתקף לב. על היצרנים לעדכן את עלוני התרופות באשר לסיכון הפוטנציאלי וכן לבצע מחקרים ארוכי-טווח בנושא זה.

תכשירי טסטוסטרון קיימים בצורות מתן שונות, בהן: כדורים, מדבקות, ג'לים וזריקות. התכשיר המוביל בארה"ב הוא אנדרוג'ל (®Androgel) של חברת Endo, המשווק גם בישראל על-ידי חברת כצט בע"מ, ומיועד למריחה על הכתפיים והזרועות. ההתוויה הרשומה בישראל הינה טיפול הורמונלי חלופי בגברים במקרים של חסר בטסטוסטרון על-רקע היפוגונדיזם (hypogonadism).FDA Issues Warning on Men's Testosterone Drugs

לכל החדשות >

04/03/2015