חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
ה-FDA אישר מכשיר אינהלציה חדשני למתן של פולמוזיים (®PULMOZYME) לטיפול בלייפת כיסתית (סיסטיק פיברוזיס)

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר את "eRapid", מכשיר אינהלציה חדשני של חברת PARI המשמש למתן של פולמוזיים (®Dornase alfa [recombinant human DNase]- PULMOZYME) של חברת Genetech, תרופה המיועדת להפחתת צמיגות הליחה של חולי לייפת כיסתית (סיסטיק פיברוזיס - Cystic Fibrosis).

לטענת החברה, השימוש ב- eRapid מקצר את משך הטיפול מ- 8-6 דקות ל- 3-2 דקות. בנוסף, המכשיר הינו קומפקטי ונייד, וכן מתריע על משך חיי הסוללה, הרכבה נכונה של חלקיו, טעינה של התרופה וסיום הטיפול. מחקר קליני הראה כי מבוגרים וילדים העדיפו את השימוש ב-eRapid על-פני מכשירי אינהלציה סטנדרטיים באופן מובהק.

החומר הפעיל בפולמוזיים הוא חלבון dornase alfa מהונדס גנטית. חלבון זה מחקה את החלבון הטבעי שנמצא בגוף הנקרא "DNase" ומפרק דנ"א. במחקרים נמצא כי הליחה של חולי לייפת כיסתית מכילה כמות גדולה של דנ"א כתוצאה מהרס תאים ושחרור החומר הגרעיני. אותו דנ"א מגביר את צמיגות הליחה בצורה משמעותית. פולמוזיים ניתן באינהלציה פעם ביום במטרה להפחית את צמיגות הליחה.


פולמוזיים כלול בסל התרופות לטיפול בלייפת כיסתית במצבים הבאים:

  1. כל חולה בלייפת כיסתית יהיה זכאי לטיפול בתרופה בהנחה שאין מניעה רפואית לנתינתה במשך שלושה חודשים לכל היותר על פי מרשם של רופא מומחה למחלות ריאה או ברפואת ילדים.
  2. המשך הטיפול בתרופה האמורה לאחר שלושת החודשים הראשונים לטיפול יינתן גם הוא על פי מרשם כאמור ובלבד שחל שיפור במצב החולה ואם ניתנו הוראות של המנהל בעניין - לפי הוראותיו.


פולמוזיים משווק בישראל על-ידי חברת "רוש פרמצבטיקה (ישראל)" בע"מ.Pulmozyme with eRapid Nebulizer Use Approved for CF

לכל החדשות >

27/01/2015