חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
ה-FDA אישר לראשונה תרופה גנרית לקופקסון (®Copaxone) של טבע לטיפול בטרשת נפוצה

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר לראשונה תרופה גנרית לתרופת המקור קופקסון (®Glatiramer acetate-Copaxone) של חברת טבע (Teva), המשמשת לטיפול בטרשת נפוצה עם מהלך התקפי-הפוגתי (relapsing-remitting multiple sclerosis). התרופה הגנרית מיוצרת על-ידי חברת Sandoz.

טרשת נפוצה הינה מחלה חיסונית-דלקתית כרונית של מערכת העצבים המרכזית, הגורמת להפרעות בתקשורת בין המוח לשאר חלקי הגוף. המחלה מהווה סיבה שכיחה לנכות נוירולוגית בקרב מבוגרים-צעירים ומופיעה בשכיחות גבוהה יותר בקרב נשים לעומת גברים. במרבית המקרים, המחלה מתאפיינת בתחילה בתקופות של הרעה בתפקוד (relapses) ולאחריהן תקופות של הפוגה (remissions). עם התקדמות המחלה, תקופות ההפוגה פוחתות, מה שמוביל לירידה מתמשכת בתפקוד ולנכות. חולי MS חווים לעיתים קרובות חולשת שרירים וקושי בקואורדינציה ויציבות. מרבית המטופלים חווים את התסמינים הראשונים בגילאי 20-40.

קופקסון מאושר בישראל להפחתת תדירות ההתקפים בחולי טרשת נפוצה עם מהלך התקפי-הפוגתי (relapsing-remitting multiple sclerosis) ולטיפול בחולים לאחר אירוע קליני ראשון המצביע על סיכון גבוה להתפתחות טרשת נפוצה (clinically definite multiple sclerosis, CDMS).

התרופה משווקת בישראל על-ידי חברת טבע.FDA approves first generic Copaxone to treat multiple sclerosis

לכל החדשות >

18/04/2015