חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
ה-FDA אישר חוזק חדש של נורדיטרופין פלקספרו (®Norditropin® FlexPro) של נובו נורדיסק

חברת נובו-נורדיסק (Novo Nordisk) הודיעה כי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר את נורדיטרופין פלקספרו (®Somatropin [rDNA origin]-Norditropin® FlexPro), עט מוכן-לשימוש, רב-מנתי, בחוזק חדש של 30 מ"ג/3 מ"ל. נורדיטרופין מכיל הורמון גדילה אנושי ביוסינטטי לטיפול במצבים שונים של חסר בהורמון גדילה.

נורדיטרופין פלקספרו זמין בארה"ב בחוזקים 5 מ"ג/1.5 מ"ל, 10 מ"ג/1.5 מ"ל ו-15 מ"ג/ 1.5. החוזק החדש צפוי להיות זמין באפריל 2015. בישראל ניתן להשיג את התכשיר בצורת נורדיטרופין סימפלקס (®Norditropin® SimpleXx), תמיסה להזרקה תת-עורית עם עט-מזרק "נורדיפן" תואם, בחוזקים 5 מ"ג/1.5 מ"ל, 10 מ"ג/1.5 מ"ל ו-15 מ"ג/ 1.5 מ"ל.

נורדיטרופין כלול בסל הבריאות למצבים הבאים: (א) קומה נמוכה בילדים על רקע של כשל בהפרשה או הפרשה לא מתאימה של הורמון גדילה היפופיזרי; (ב) קומה נמוכה על רקע של תסמונת טרנר; (ג) קומה נמוכה עם אי ספיקה כליתית. (ד) הפרעת גדילה (גובה נמוך מ-2.5 סטיות תקן) בילדים שנולדו נמוכים לגילם (SGA - Short for Gestational Age) ולא השלימו גדילה עד גיל 4 שנים. (ה) חסר בהורמון גדילה במבוגרים הנובע מחסר בהורמון גדילה שהחל בילדות או מחסר נרכש על רקע פתולוגיה בהיפותלמוס או בהיפופיזה, כאשר ישנו חסר של לפחות שני צירים הורמונליים נוספים.
New Norditropin FlexPro Strength Approved

לכל החדשות >

28/01/2015