חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
ה-FDA אישר את קייבלה (®Kybella) לטיפול ב"סנטר כפול"

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר 'קייבלה' (®Deoxycholic acid- Kybella) של חברת Kythera Biopharmaceuticals, טיפול מקומי להפחתת עודפי שומן מתחת לסנטר (submental fat) בדרגה מתונה עד חמורה במבוגרים ("סנטר כפול"). קייבלה מכילה חומצה דאוקסיכולית הזהה לחומצת המרה האנדוגנית. התרופה מוזרקת ישירות לרקמת השומן מתחת לסנטר וגורמת לפירוקם (cytolytic drug).

היעילות והבטיחות של קייבלה הוערכו בשני מחקרים קליניים, שנערכו בקרב 1022 משתתפים עם "סנטר כפול" בדרגה מתונה עד חמורה. המטופלים הוקצו אקראית לקבלת שישה טיפולים של קייבלה או אינבו. התוצאות הראו שההפחתה בכמות השומן הייתה שכיחה יותר בזרוע הקייבלה בהשוואה לאינבו.

בהזרקה מקומית לרקמת שומן, תאי השומן מתפרקים, אולם התרופה עשויה להרוס גם תאים אחרים, כמו תאי עור, במידה וההזרקה לא מתבצעת כהלכה. קייבלה עשויה לגרום לתופעות לוואי רציניות, בהן: פגיעה עצבית בלסת שעשויה לגרום לחיוך לא סימטרי או חולשת שרירי פנים וקשיים בבליעה. תופעות הלוואי הנפוצות ביותר כוללת: נפיחות, חבורות, כאבים, חוסר תחושה, אדמומיות והתקשות של איזורים סביב האיזור הטיפול.FDA approves treatment for fat below the chin

לכל החדשות >

05/05/2015