חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
ה-FDA אישר את פריפטין (®PRIFTIN) של חברת סאנופי לטיפול בשחפת חבויה

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר את התרופה האנטיביוטית פריפטין (®rifapentine-PRIFTIN) של חברת סאנופי (Sanofi), בשילוב עם התרופה איזוניאזיד (isoniazid, INH), לטיפול בשחפת חבויה (latent tuberculosis infection, LTBI) במטופלים מגיל שנתיים ומעלה, המצויים בסיכון גבוה להתפתחות של מחלת השחפת (tuberculosis, TB).

אישור ה-FDA מבוסס בחלקו על מחקר PREVENT TB, שייזם המרכז למניעת ולבקרת מחלות בארה"ב (CDC). המחקר השווה בין טיפול חד-שבועי עם פריפטין ו-INH למשך 12 שבועות (3RPT/INH) לבין טיפול יומי ב-INH למשך תשעה חודשים (9INH).

פריפטין מאושר מאז 1998 לטיפול בשחפת ריאות פעילה, הנגרמת על-ידי החיידק מיקובקטריום טוברקולוזיס (Mycobacterium tuberculosis), בשילוב עם תרופות אחרות לשחפת. לאור תוצאות המחקר, ה-CDC עידכן את הקווים המנחים לטיפול ב-LTBI, והמליץ על הטיפול עם פריפטין כחלופה שוות ערך לטיפול היחידני ב-INH.

פריפטין מאושר FDA לטיפול בשחפת ריאות פעילה (active pulmonary TB) הנגרמת על-ידי החיידק מיקובקטריום טוברקולוזיס בילדים ומבוגרים מעל גיל 12. התרופה אינה רשומה בישראל.FDA approves Sanofi's Priftin to treat latent tuberculosis infection

לכל החדשות >

03/12/2014