חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
ה-FDA אישר את סירמזה (®CYRAMZA) של Eli Lilly לטיפול בסרטן גרורתי במעי הגס ובחלחולת

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר את השימוש בתרופה סירמזה (®Ramucirumab-CYRAMZA), נוגדן אנושי חד-שבטי ל-VEGFR-2 של חברת Eli Lilly, בשילוב עם אירינוטקן (irinotecan), חומצה פולינית (folinic acid) ו-5 פלואורואורציל (5-fluorouracil) (פרוטוקול FOLFIRI) לטיפול בסרטן גרורתי במעי הגס ובחלחולת (metastatic colorectal cancer, mCRC) בקרב מטופלים שמחלתם התקדמה למרות טיפול קו-ראשון.

האישור מבוסס על תוצאות מחקר קליני בינלאומי, כפול-סמיות והקצאה אקראית, שנערך בקרב 1072 מטופלים עם mCRC שהתקדם במהלך טיפול קו-ראשון קודם, ושכלל בווציזומאב (®bevacizumab-Avastin), אוקסליפלטין (oxaliplatin) ופלוארופירימידין (fluoropyrimidine). המטופלים הוקצו אקראית לקבלת FOLFIRI עם סירמזה או FOLFIRI עם אינבו. בשתי הזרועות מחזורי הטיפול היו אחת לשבועיים, כאשר סירמזה ניתן לפי מינון של 8 מ"ג/ק"ג בעירוי תוך-ורידי. בזרוע הסירמזה נצפה שיפור מובהק סטטיסטית בשרידות הכוללת (Overall Survival, OS) בהשוואה לזרוע האינבו. ה-OS החציוני היה 13.3 ו-11.7 חודשים, בהתאמה. בזרוע הסירמזה נצפה שיפור מובהק גם בשרידות חופשית מהתקדמות המחלה (Progression-free survival, PFS).

בחודשים האחרונים ה-FDA אישר טיפול משולב בסירמזה ותרופות ציטוטוקסיות מסוימיות לסרטן ריאות גרורתי של התאים שאינם קטנים (non-small-cell-lung cancer, NSCLC) ואדנוקרצינומה מתקדמת של הקיבה במטופלים שמחלתם התקדמה למרות טיפול קו-ראשון.Cyramza Gains Colon Cancer Indication

לכל החדשות >

26/04/2015