חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
ה-FDA אישר את התרופה אינבוקמט (™INVOKAMET) של ג'ונסון אנד ג'ונסון לטיפול בסוכרת

חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון הודיעה כי מנהל המזון והתרופות האמריקאי FDA)) אישר את התרופה אינבוקמט (™Canagliflozin/Metformin HCl-INVOKAMET) לטיפול במבוגרים עם סוכרת סוג 2. האישור מבוסס על תוצאות של מחקרים קליניים בשלב III, שהראו כי התרופה מפחיתה את רמות הגלוקוז בדם ומביאה לירידה במשקל גוף ולבחץ-דם סיסטולי בשיעור גדול יותר בהשוואה לטיפול במטפורמין בלבד.

אינבוקמט הינו תכשיר משולב המכיל מטפורמין (Metformin) ואינבוקנה (®canagliflozin-Invokana) במינון קבוע. אינבוקנה שייכת לקבוצת מעכבי קו-טרנספורטר נתרן-גלוקוז 2 (sodium-glucose co-transporter 2 {SGLT2} inhibitors) ופועלת ביחד עם הכליות להעלאת הפרשת הגלוקוז דרך השתן. מטפורמין מפחית את יצור הגלוקוז בכבד ומשפר את רגישות הרקמות לאינסולין.

התכשיר המשולב מוצע בשני מינונים קבועים של אינבוקנה/מטפורמין: 50 מ"ג/500 מ"ג או 150 מ"ג/1000 מ"ג (בהתאמה), לנטילה פעמיים ביום. מחברת ג'ונסון אנד ג'ונסון נמסר כי "זמינות של שני מינונים מאפשרת לרופא המטפל לתפור את הטיפול על-פי הצרכים של המטופל האינדיבידואלי ולהציע אלטרנטיבה למטופלים שאולי יוכלו להפחית את מספר הטבליות שהם נוטלים מדי יום."

אינבוקמט כבר אושר באירופה באפריל האחרון, שם הוא משווק תחת השם Vokanamet.


U.S. FDA Approves INVOKAMET™ (canagliflozin/metformin HCl) for the Treatment of Adults with Type 2 Diabetes

לכל החדשות >

14/08/2014