חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
ה-FDA אישר את בלסומרה (®BELSOMRA) לטיפול באינסומניה

חברת Merck הודיעה ביום רביעי האחרון כי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (ה-FDA) אישר את התרופה בלסומרה (®Suvorexant- BELSOMRA) לטיפול במבוגרים עם אינסומניה המתקשים להירדם או להישאר ישנים. מדובר בתרופה מסוג חדש הפועלת על-ידי אנטגוניזם לקולטנים לאורקסינים (orexins), נוירוטרנסמיטורים אשר מבקרים את מחזור השינה ויכולים לגרום לאדם להישאר ער.

אישור ה-FDA ניתן על-סמך תוצאותיהם של שלושה מחקרים קליניים מטעם חברת Merck , שנערכו בקרב 500 מטופלים, והראו כי אלו שנטלו התרופה נרדמו מהר יותר והיו ערים למשך פחות זמן בהשוואה לאלו שנטלו גלולת אינבו. לא ברור האם בלסומרה היא בטוחה ויעילה יותר בהשוואה לתרופות מדור ישן יותר וזאת משום שהיא נבדקה בהשוואה לאינבו ולא בהשוואה לתרופות אחרות לאינסומניה.

בדומה לתרופות אחרות לאינסומניה, התרופה יכולה לגרום לתופעת לוואי של נמנום ביום שלמחרת. על-פי דרישת ה-FDA, על הרופא להזהיר את המטופלים הנוטלים את המינון הגבוה של התרופה (20 מ"ג) מפני נהיגה או פעילויות אחרות הדורשות ריכוז ביום שלמחרת. בנוסף, יש להדריך המטופלים בנושאי בטיחות, למשל: הליכה מתוך שינה, נהיגה מתוך שינה וכדומה. ניתן להפחית את הנמנום ביום שלמחרת על-ידי שימוש במינון היעיל הנמוך ביותר של התרופה.

בלסומרה מוצעת בארבעה מינונים שונים כדי לתת מענה לאינסומניה בדרגות חומרה שונות. התרופה מיועדת לנטילה פעם ביום, בלילה, ורק כאשר למטופל יש לפחות שבע שעות שינה עד אשר עליו להתעורר.


FDA Approves Merck’s Insomnia Drug

לכל החדשות >

18/08/2014