חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
ה-FDA אישר את אקינזאו (®Akynzeo) של Eisai לטיפול בבחילות והקאות על-רקע טיפול כימותרפי בסרטן

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר בסוף השבוע האחרון את התרופה 'אקינזאו' (®Netupitant/Palonosetron- Akynzeo) של חברת Eisai לטיפול בבחילות והקאות בחולים המקבלים טיפול כימותרפי למחלת הסרטן. אקינזאו הינו תכשיר משולב למתן פומי המכיל מינון קבוע של שני חומרים פעילים, פלונוסטרון ונטופיטנט. הראשון מונע בחילה והקאה בשלב החריף (acute phase), כלומר ב-24 השעות הראשונות שלאחר תחילת הטיפול הכימותרפי, ואילו השני מונע בחילה והקאה הן בשלב החריף והן בשלב הדחוי (delayed phase), כלומר בטווח של 25 עד 120 שעות לאחר תחילת הטיפול הכימותרפי.

היעילות של אקינזאו הוכחה בשני מחקרים קליניים שנערכו בקרב 1720 משתתפים המקבלים טיפול כימותרפי לסרטן. המשתתפים הוקצו באופן אקראי לקבלת אקינזאו או פלונוסטרון במתן פומי. המחקרים בדקו האם הטיפול התרופתי מנע אירועים של הקאה בשלב החריף, בשלב הדחוי ובמשך כל התקופה שלאחר התחלת הטיפול הכימותרפי. תוצאות המחקר הראשון הראו ש-98.5%, 90.4% ו-89.6% מהטופלים שקיבלו אקינזאו לא חוו כל אירוע של הקאה או נזקקו לטיפול הצלה (rescue medication) לבחילה במהלך השלב החריף, הדחוי או במשך כל התקופה, בהתאמה. לעומת זאת, ב-89.7%, 80.1% ו-76.5% מהמטופלים שקיבלו פלונוסטרון לא חוו כל אירוע של הקאה או נזקקו לטיפול הצלה לבחילה במהלך השלב החריף, הדחוי או במשך כל התקופה, בהתאמה. במחקר השני התקבלו תוצאות דומות.

תופעות הלוואי השכיחות של אקינזאו שדווחו במחקרים היו: כאב ראש, חולשה, עייפות, קשיי עיכול ועצירות.FDA approves Akynzeo for nausea and vomiting associated with cancer chemotherapy

לכל החדשות >

14/10/2014