חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
חברת Merck הפסיקה מיוזמתה את הייצור והשיווק של ויקטרליס (®VICTRELIS) בארה"ב

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) הודיע כי הייצור והשיווק של כמוסות ויקטרליס (®Boceprevir-VICTRELIS) בארה"ב הופסק מיוזמתה של חברת Merck. ההפסקה היא מסיבות מסחריות ולא מסיבות הקשורות לבטיחות או יעילות התרופה. ויקטרליס הינו מעכב פרוטאז נגיפי NS3/4A, המיועד לטיפול בדלקת כבד נגיפית כרונית מסוג Cם([chronic hepatitis C virus [HCV]) מגנוטיפ 1.

ויקטרליס פועל על-ידי קישור קובלנטי הפיך לחומצה האמינית סרין (S139), שבאתר הפעיל של האנזים הנגיפי פרוטאז NS3, דרך קבוצה פונקציונלית אלפא-קטואמיד. הקישור מעכב את שכפול הנגיף בתאים המארחים הנגועים.

ויקטרליס רשום בישראל לטיפול בהפטיטיס C כרונית מסוג גנוטיפ 1, בשילוב עם PEGINTERFERON ALFA ו- RIBAVIRIN בחולים בוגרים עם מחלת כבד מפוצה, כולל חולים עם שחמת, העונים על אחד מהקריטריונים הבאים: (א) חולים שטרם טופלו במחלתם (חולים נאיביים לטיפול), עם דרגת פיברוזיס כבדית בערך 2-4, כפי שנקבע באחת מהבדיקות הבאות: פיברוטסט, פיברוסקאן, ביופסית כבד. (ב) חולים שמחלתם חזרה לאחר טיפול ב-Interferon (כולל Peginterferon) ו-Ribavirin, בין אם לאחר קורס טיפולי אחד או לאחר מספר קורסים טיפוליים. הטיפול בתרופה יעשה על-פי מרשם של רופא מומחה במרפאת כבד.


ויקטרליס משווק בישראל על-ידי חברת מארק שארפ ודוהם (ישראל 1996) בע"מ.להודעת חברת Merck בארה"ב.
Hepatitis C Infection Treatment Will Be Discontinued

לכל החדשות >

21/01/2015