חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
ה-EMA המליץ על אישור תרופה משולבת לטיפול בסוכרת סוג 2 של Boehringer Ingelheim ו- Eli Lilly

חברות של Boehringer Ingelheim ו- Eli Lilly קיבלו חוות דעת חיובית מהוועדה המייעצת לסוכנות התרופות האירופית (EMA) על אישור תרופה פומית משולבת, המכילה empagliflozin ו-metformin, לטיפול בסוכרת סוג 2 במבוגרים (Type 2 Diabetes, T2D). התרופה תשווק באירופה תחת השם המסחרי Synjardy.

החומר הפעיל empagliflozin שייך לקבוצת מעכבי קו-טרנספורטר נתרן-גלוקוז 2 (sodium-glucose co-transporter 2 {SGLT2} inhibitors) ופועלת ביחד עם הכליות להעלאת הפרשת הגלוקוז דרך השתן. מטפורמין מפחית את יצור הגלוקוז בכבד ומשפר את רגישות הרקמות לאינסולין.

אישור ה-EMA מבוסס על מידע משבעה מחקרים קליניים שלב III, שנערכו בקרב למעלה מ-4500 מטופלים עם T2D. המחקרים העריכו את היעילות והבטיחות של התרופה המשולבת כטיפול בלעדי או בשילוב עם תרופות אחרות לטיפול בסוכרת (פיוגליטזון, סולפונילאוראיה, מעכבי DPP-4 ואינסולין). תוצאות המחקרים הראו שטיפול ב-10 מ"ג ו-25 מ"ג של empagliflozin בתוספת ל- metformin, עם או בלי תרופות נוספות, הוביל להפחתה ברמות הגלוקוז בדם, משקל גוף וכן הפחתה משמעותית קלינית בלחץ דם.

מהחברות נמסר כי התרופה המשולבת איננה מיועדת לטיפול בחולים עם סוכרת סוג 1 או לטיפול בקטואצידוזיס סוכרתי.

התרופה תהיה זמינה בצורת טבליות לנטילה פעמיים ביום בחוזק של: 5mg empagliflozin plus 850mg or 1000mg metformin HCl 12.5mg empagliflozin plus 850mg or 1000mg metformin HClEMA committee recommends Boehringer and Lilly's combination therapy for type 2 diabetes

לכל החדשות >

04/04/2015