חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
ה-CDC: טיפול קצר בדוקסיציקלין (doxycycline) עשוי להיות בטוח בילדים צעירים

חוקרים מהמרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב (the Centers for Disease Control and Prevention, CDC) ושירות הבריאות ההודי (Indian Health Service ,IHS) מצאו כי קורס טיפולי קצר באנטיביוטיקה מסוג דוקסיציקלין (doxycycline) יכול להינתן למטופלים מתחת לגיל שמונה ללא סיכון לשינוי בצבע השיניים או היחלשות זגוגית השן. תוצאות המחקר התפרסמו בכתב העת הרפואי The Journal of Pediatrics.

דוקסיציקלין הינה אנטיביוטיקה ממשפחת הטטראציקלינים. עקב סיכון לשינוי בצבע השיניים בקרב ילדים מתחת לגיל שמונה, תרופות ממשפחה זו נושאות תווית אזהרה מפני שימוש באוכלוסיה זו. מחקרים מוקדמים הצביעו על שינוי בצבע השיניים או בעיות אחרות בקרב 23-92% מהילדים שטופלו בטטראציקלינים מדור ישן.

עבור דלקות מוח מקרציות (tick borne diseases), למשל קדחת הבהרות (Rocky Mountain spotted fever, RMSF), ה-CDC ממליץ על התחלת טיפול בדוקסיציקלין עם הופעת חשד למחלה, אולם רופאים מהססים לרשום את התרופה באוכלוסיית ילדים.

החוקרים סקרו תיעוד רפואי של למעלה מ- 250 ילדים שחיו באיזור עם שיעור גבוה של RMSF. הם השוו בין שיניים קבועות של ילדים שקיבלו טיפול בדוקסיציקלין בגלל חשד ל-RMSF מתחת לגיל שמונה לבין שיניים קבועות של אלו שלא קיבלו את התרופה מתחת לגיל שמונה. לא נמצאו הבדלים בצבע השיניים, הכתמה או עדות להיחלשות זגוגית השן בשתי הקבוצות.

החוקרים ציינו כי שינוי האזהרה הקיימת עשוי לעודד טיפול מוקדם יותר בדוקסיציקלין בילדים עם חשד ל-RMFS. פרט ל-RMFS, קורסים טיפוליים קצרים בדוקסיציקלין בקרב ילדים עשויים לשפר את הטיפול בסוגים אחרים של זיהומים.Short-Course Doxycycline May Be OK for Younger Children

לכל החדשות >

23/03/2015