חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
ה-CDC: חומצה פולית חשובה למניעת מומים בתעלה העצבית של העובר

תוצאות מחקר חדש מטעם המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב (the Centers for Disease Control and Prevention, CDC) תומכות בהשפעה המגנה של נטילת תוסף חומצה פולית (folic acid) למניעה של מקרים חוזרים של מומים בתעלה העצבית (Neural Tube Defect, NTD) של העובר. התוצאות התפרסמו בדוח השבועי של התחלואה והתמותה (MMWR).

ההשפעה של נטילת חומצה פולית (במולטיויטמין או בתוסף תזונה של חומצה פולית) על הסיכון להישנות של NTD הוערכה בקרב 27 נשים שחוו בעבר הריון עם NTD. המדגם פוצל לקבוצת של של נשים שהריונן השופע מ-NTD (n=17) (recurrence-cases) ולקבוצה שבה ההריון הסתיים בלידת ולד חי ללא מום (n=10) (recurrence-controls). נטילה של תוסף חומצה פולית הייתה שכיחה יותר בקבוצת ה- recurrence-controls (80%) לעומת ה- recurrence-case(35%). על-אף שהמדגם קטן, הממצאים תומכים בהמלצה על נטילת חומצה פולית לפני הכניסה להריון ובמהלכו כדי למנוע NTD. עם זאת, יש צורך בהעלאת המודעות לחשיבות של נטילת חומצה פולית לפני הכניסה להריון ובשלבים המוקדמים של ההריון, ובעיקר בקרב נשים עם הישנות של NTD בהריון.

משרד הבריאות ממליץ לכל אישה בשנות הפוריות לצרוך חומצה פולית במינון של 400 מק"ג ליום. צריכה של חומצה פולית חשובה במיוחד בשלושת החודשים שלפני ההריון ובמהלך שלושת החודשים הראשונים להריון, שכן היא מורידה באופן משמעותי את הסיכון למומים בתעלה העצבית (עד 70%).Folic Acid Important for NTD Prevention, Says CDC

לכל החדשות >

18/01/2015