חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
הסתיימה חקירת ה-FDA בנושא שני מקרי מוות במטופלים שקיבלו זריקת Zyprexa Relprevv של Eli Lilly

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) הודיע כי חקירת שני מקרי המוות במטופלים שקיבלו זריקת זיפרקסה רלפרב (Olanzapine pamoate extended-release injectable suspension-Zyprexa Relprevv) של חברת Eli Lilly, אשר החלה ביוני 2013, הסתיימה ללא מסקנות חד-משמעיות. ה-FDA לא שלל את האפשרות כי המוות נגרם עקב כניסה מהירה, אך מושהית, של התרופה לדם, לאחר מתן תוך-שרירי (IM). עליית רמות התרופה בדם יכלה להתרחש לאחר המוות, שכן שני המטופלים נפטרו 3-4 ימים לאחר קבלת הזריקה במינון טיפולי מתאים. בשלב זה, לא נתנו המלצות לשינוי תווית התרופה.

ה-FDA דרש מחברת Eli Lilly לערוך מחקר בבעלי-חיים במטרה לבדוק האם מעבר של התרופה לדם לאחר המוות עשוי להוביל לרמות גבוהות מהצפוי. בחלק מבעלי-החיים שנחקרו נצפתה עליה ברמות התרופה לאחר המוות, דבר שעשוי להסביר את הרמות הגבוהות בדמם של שני המטופלים שנפטרו.

זיפרקסה רלפרב הינה תרופה אנטי-פסיכוטית בעלת פעילות ארוכת-טווח, המיועדת לטיפול בסכיזופרניה. הזריקה משווקת בישראל תחת השם המסחרי זיפאדהרה (ZypAdhera) על-ידי חברת אלי לילי ישראל בע"מ.FDA Finishes Review of Patient Deaths Post-Zyprexa Relprevv Injection

לכל החדשות >

26/03/2015