חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
הנציבות האירופית אישרה את יומירה (®Humira) של AbbVie לטיפול בספחת רובדית בילדים ומתבגרים

חברת אבווי (AbbVie) הודיעה כי הנציבות האירופית (European Commission) אישרה את התרופה הביולוגית יומירה (®Adalimimab-Humira) לטיפול בילדים ומתבגרים מגיל ארבע ומעלה הסובלים מספחת רובדית (plaque psoriasis) כרונית וחמורה, אשר הציגו תגובה בלתי-מספקת או שאינם מתאימים לטיפולים טופיקליים וטיפולים באור (phototherapy). האישור מבוסס תוצאות חיוביות שהתקבלו במחקר קליני שלב III ויוצגו בכנס רפואי שיתקיים בקרוב.


יומירה הינה נוגדן חד-שבטי ממקור אנושי ל-TNFα. היא משמשת לטיפול במגוון של מחלות דלקתיות, בהן: מחלת קרוהן, דלקת מפרקים שגרונית, דלקת כיבית של המעי הגס וספחת רובדית.


יומירה כלולה בסל שירותי הבריאות בישראל למספר התוויות, בהן ספחת רובדית במבוגרים, על-פי הקריטריונים הבאים:

(א) החולה סובל מאחד מאלה: 1. מחלה מפושטת מעל ל-50% של שטח גוף או PASI מעל 50; 2. נגעים באזורי גוף רגישים - אזורים אלו יכללו פנים, צוואר, קיפולי עור, כפות ידיים, כפות רגליים, אזור הגניטליה והישבן.

(ב) החולה קיבל שני טיפולים סיסטמיים לפחות, ללא שיפור של 50% לפחות ב-PASI לאחר סיום הטיפול בהשוואה לתחילת הטיפול. בהתייחס לחולה העונה על פסקה (1)(א)(2)- החולה קיבל שני טיפולים סיסטמיים לפחות, ללא שיפור משמעותי לאחר סיום הטיפול בהשוואה לתחילת הטיפול.

על-פי העלון לרופא המאושר בישראל, הבטיחות והיעילות של יומירה לטיפול בספחת בקרב מטופלים בגילאי 17-4 לא הוכחו ואין מידע זמין בנושא.


יומירה משווקת בישראל על-ידי חברת אבווי ביופארמה בע"מ.
AbbVie's plaque psoriasis drug Humira gets marketing approval in Europe

לכל החדשות >

04/04/2015