חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
הנציבות האירופית אישרה את וורגטף (®VARGATEF) של Boehringer Ingelheim לטיפול בסרטן הריאות

הנציבות האירופית (European Commission) העניקה לחברת Boehringer Ingelheim אישור לשווק את התרופה וורגטף (®nintedanib-VARGATEF) באיחוד האירופי. וורגטף הינו מעכב טירוזין קינאז (tyrosine-kinase inhibitor) המיועד לטיפול בסרטן ריאות של תאים-שאינם קטנים (non-small-cell lung cancer, NSCLC).

האישור מבוסס על נתונים ממחקר LUME-Lung, אליו גוייסו 1314 חולי NSCLC לאחר טיפול כימותרפי קו-ראשון. התוצאות הראו שבהשוואה לטיפול כימותרפי יחידני בדוסטקסל, וורגטף הביא להארכה מובהקת במשך השרידות הכוללת החציונית (median overall survival), מ-10.3 חודשים ל-12.6, בקרב חולי NSCLC מסוג אדנוקרצינומה (adenocarcinoma). רבע מהם אף שרדו במשך שנתיים או יותר.

וורגטף, בשילוב עם דוסטקסל (docetaxel), אושר לטיפול במבוגרים עם NSCLC מתקדם מקומית, גרורתי או עם הישנות מקומית, המציג תמונה היסטולוגית של אדנוקרצינומה, בחולים שקיבלו בעבר טיפול כימותרפי קו-ראשון.

החומר הפעיל בוורגטף, נינטדניב, הינו מעכב טירוזין קינאז (TKI) המכוון כנגד שלושה קולטנים: קולטן לגורם גדילה של טסיות דם (PDGFR), קולטן לגורם גדילה של פיברובלסטים (FGFR) וקולטן לגורם גדילה של אנדותל כלי-הדם (VEGFR).

נינטדניב אושר על-ידי ה-FDA באוקטובר לטיפול פיברוזיס ריאתי אידיופתי (idiopathic pulmonary fibrosis, IPF) תחת השם המסחרי ®OFEV, ובאחרונה אף קיבל חוות דעת חיובית מהוועדה המייעצת לסוכנות התרופות האירופית (CHMP) להתוויה זו.

נינטדניב הוגש כמועמד לסל התרופות הממלכתי לשנת 2015 עבור שתי ההתוויות.Boehringer gets EU marketing approval for lung cancer drug Vargatef

לכל החדשות >

28/11/2014