חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
הנציבות האירופית אישרה את גזיברו (®Gazyvaro) לטיפול בלוקמיה לימפוציטית כרונית

חברת רוש הודיעה כי הנציבות האירופית (European Commission) אישרה התרופה גזיברו (®Obinutuzumab- Gazyvaro) לטיפול בלוקמיה לימפוצטית כרונית (chronic lymphocytic leukemia, CLL) בשילוב עם טיפול כימותרפי בכולרמבוציל (Chlorambucil) בחולים אשר לא טופלו בעבר ושיש להם מחלות נוספות שאינן מאפשרות להם לקבל טיפול כימותרפי אינטנסיבי.


האישור מבוסס על תוצאותיו של מחקר CLL11 שהראו שטיפול של גזיברו עם כלורמבוציל האריך באופן מובהק את משך השרידות ללא התקדמות המחלה (progression free survival; PFS) בהשוואה לכלורמבוציל לבד או כולרמבוציל עם או כולרמבוציל עם מבטרה(®rituximab- MabThera).כמו-כן, הטיפול המשולב עם גזיברו העלה את עומק ההפוגה (remission) בהשוואה לכלורמבוציל לבד או כולרמבוציל עם מבטרה במונחים של מחלה שארית מינימלית (Minimal Residual Disease, MRD).


ה-FDA אישר את התרופה בארה"ב להתוויה המדוברת כבר בנובמבר 2013 תחת השם גזיבה. החברה מצפה להתחיל לשווק את התרופה בשווקים אירופים עוד השנה ובמקביל חוקרת את התרופה עבור סוגים אחרים של סרטן הדם.


גזיברו, נוגדן חד-שבטי ל CD-20 מסוג IIחח(type II anti-CD20 monoclonal antibody), תוקף את תאי המטרה הסרטניים בשני מנגנונים: קישור ישיר ל CD-20 המבוטא על-גבי תאי B וגם הפעלה של מערכת החיסון כנגד התאים. הפעלת מערכת החיסון מתאפשרת הודות להכנסת שינוי במולקולות סוכר ספציפיות על-ידי הנדסה גנטית המשפר את יכולת מערכת החיסון לסלק את התאים הסרטניים מהגוף.


European Commission Approves Leukemia Drug

לכל החדשות >

04/08/2014