חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
הנציבות האירופית אישרה את אופב (®OFEV) של בורינגר אינגלהיים לטיפול בפיברוזיס ריאתי אידיופתי

חברת בורינגר אינגלהיים (Boehringer Ingelheim) הודיעה כי הנציבות האירופית (European Commission) אישרה את אופב (®Nintedanib-OFEV), מעכב טירוזין-קינאז, לטיפול בפיברוזיס ריאתי אידיופתי (idiopathic pulmonary fibrosis, IPF), מחלת ריאות כרונית אשר מתבטאת בהצטלקות מתמשכת של רקמת הריאה, הידרדרות רציפה ובלתי הפיכה בתפקוד הריאות וקשיי נשימה. האישור התקבל לאור חוות הדעת החיובית של הוועדה המייעצת לסוכנות התרופות האירופית (CHMP) מנובמבר האחרון.

האישור מבוסס על תוצאות מחקרי INPULSIS שלב III, אשר נערכו בקרב כ-1066 חולי IPF מ-24 מדינות. המחקרים בחנו את ההשפעה של הטיפול באופב (כמוסות לבליעה במינון של 150 מ"ג פעמיים ביום) על שיעור הירידה בקיבולת חיונית מאומצת (forced vital capacity, FVC) במשך 52 שבועות. תוצאות המחקרים הראו כי הטיפול באופב האט את התקדמות המחלה באופן מובהק והפחית את הסיכון להתלקחויות חריפות.

אופב אושר באוקטובר האחרון על-ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) לטיפול ב-IPF. כמו-כן, אופב הוגש כמועמד לסל התרופות הממלכתי לשנת 2015 לטיפול ב-IPF, אך לבסוף לא נכלל ברשימת המלצות הועדה הציבורית להרחבת סל שירותי הבריאות.Boehringer's nintedanib gets European approval to treat idiopathic pulmonary fibrosis

לכל החדשות >

20/01/2015