חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
הנציבות האירופית אישרה את 'לינפרזה' (®LYNPRAZA) של AstraZeneca לטיפול בסרטן השחלות

הנציבות האירופית (European Commission) אישרה את התרופה המחקרית 'לינפרזה' (®Olaparib-LYNPRAZA) של חברת AstraZeneca לטיפול בנשים עם הישנות של סרטן שחלות (ovarian cancer) עם מוטצית BRCA בדרגת ממאירות גבוהה ושהציגו תגובה חלקית או מלאה לטיפול כימותרפי מבוסס פלטינום.

האישור מבוסס על נתונים ממחקר שלב IIם(Study 191), אשר העריך את היעילות והבטיחות של לינפרזה בהשוואה לאינבו בקרב מטופלות עם הישנות של סרטן שחלות בדרגת ממאירות גבוהה ורגישות לטיפול כימותרפי מבוסס פלטינום. תוצאות המחקר הראו שטיפול תחזוקתי בלינפרזה האריך באופן מובהק את ההישרדות ללא התקדמות המחלה ( Progression-free survival ,PFS) בהשוואה לאינבו, עם PFS חציוני של 11.2 חודשים לעומת 4.3 חודשים, בהתאמה.

במסגרת עדכון סל התרופות לשנת 2015, הוגשה בקשה להכללת לינפרזה בסל להתוויה של טיפול תחזוקתי בנשים עם הישנות סרטן השחלות עם מוטצית BRCA ורגישות לטיפול כימותרפי מבוסס פלטינום.

לינפרזה פועלת על-ידי עיכוב האנזים poly ADP-ribose polymerase. התרופה מגיעה בצורת כמוסות של 400 מ"ג לנטילה פעמיים ביום.AstraZeneca's Lynparza gets European approval to treat BRCA-mutated ovarian cancer

לכל החדשות >

22/12/2014