חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
הכנס השנתי ה-11 למדיניות הבריאות: "20 שנה לחוק הבריאות - מחשבים מסלול מחדש"

הכנס השנתי ה-11 למדיניות הבריאות של המכון הלאומי לחקר שרותי הבריאות ומדיניות הבריאות אשר התקיים היום (יום ד'), נערך בהשתתפות בכירי מערכת הבריאות ועמד בסימן 20 שנה לחוק בריאות ממלכתי. במסגרת הכנס הוצגו מחקרים חדשים בנושאי מדיניות בריאות, כלכלת בריאות, אי-שיוויון ואוכלוסיות מיוחדות, איכות הטיפול, רפואת ילדים וחיסונים וכן נושאים נוספים.


מדברי פרופ' ארנון אפק, מנכ"ל משרד הבריאות:

"המחסור במשאבים וסוגיית המימון היא הבעיה המרכזית של מערכת הבריאות. אחד ההישגים שלנו בתחום זה הוא סיכום עדכון מדד דמוגרפי אוטומטי, עדיין לא מתוקנן ובכל זאת הישג"

"המחסור במשאבים משנה את כל חוקי המשחק בין הגורמים, קופות שמנסות לחסוך ככל יכולתן מושכות את השמיכה הקצרה ואז בתי החולים נכנסים לגרעונות, מושכים חזק מדי בשמיכה הקצרה ואז לכולם קר"

"חייבים תרופות אונקולוגיות בתוך השב"ן, המודל שיוגש לס. שר יכלול מימון שלהן לכולם , גם לאוכלוסיות שאין להן שב"ן, על בסיס סולידריות חברתית. אי אפשר להרוג אנשים על בסיס אידיאולוגיות"

"השינוי הגדול ביותר שאני גאה בו הוא הגדלת מס' הרופאים. חצינו את התחזיות, כיום אין מחסור ברופאים להתמחות אלא צריך להגדיל את מספר התקנים למתמחים"מצ"ב המחקרים הזוכים בתחרות "פרס הפוסטר המצטיין"


פרס המצטיין.pdf

לכל החדשות >

13/05/2015