חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
אייליה (®EYLEA) של Regeneron הראתה עליונות על תרופות מתחרות בטיפול בבצקת מקולרית סוכרתית במסגרת מחקר קליני

חברת Regeneron פרסמה בסוף השבוע האחרון את תוצאותיו של מחקר Protocol T- מחקר במימון הממשל הפדרלי, אשר בחן את יעילות התרופה אייליה (®aflibercept-EYLEA) בקרב חולים עם בצקת מקולרית מרכזית על-רקע סוכרת (Diabetic Macular Edema, DME) בהשוואה לאווסטין (®bevacizumab-AVASTIN) ולוסנטיס (®ranibizumab-LUCENTIS) של חברת Genentech.

מטרת המחקר הייתה לקבוע האם אחת מבין שלוש התרופות, כולן מעכבות של גורם הגדילה האנדותליאלי בכלי הדם (vascular endothelial growth factor, VEGF), יעילה יותר מהאחרות. המחקר נערך בקרב כ- 600 מטופלים, אשר הוקצו באופן אקראי לקבלת אייליה (2 מ"ג), אווסטין (1.25 מ"ג) או לוסנטיס (0.3 מ"ג); כולן ניתנות בהזרקה. כמו-כן, החל מהשבוע ה-24, מטופלים שענו על הקריטריונים הבאים קיבלו טיפול מקומי בלייזר (focal) או טיפול רשת (grid): (1) עובי הרשתית לפי בדיקת (optical coherence tomography)םOCT היה 250 מיקרון ומעלה או שהייתה בצקת אשר סכנה את הגומה המרכזית ברשתית (fovea)ם; (2) אם לא חל שיפור במדידת OCT או בחדות הראייה מאז שתי הזריקות האחרונות. התוצאות הראו שהטיפול באייליה הביא לשיפור מובהק בחדות הראיה המיטבית המתוקנת (best-corrected visual acuity, BCVA) בשבוע 52 בהשוואה לטיפול בתרופות האחרות. כמו-כן, בזרוע האייליה פחות מטופלים נזקקו לטיפולי לייזר בהשוואה לקבוצות האחרות.

אייליה מאושרת FDA לטיפול בניוון מקולרי גילי רטוב (wet age-related macular degeneration, AMD), בצקת מקולרית בשל חסימת וריד ברשתית (macular edema following RVO) ובצקת מקולרית מרכזית על-רקע סוכרת.

אייליה רשומה בישראל (אך איננה כלולה בסל שירותי הבריאות) ומשווקת על-ידי באייר ישראל בע"מ.Eylea Shows Greater Visual Acuity Gain in DME Trial

לכל החדשות >

20/10/2014