חדשות

מתוך ויקיתרופות
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Banner.jpg

Share on Google+ Share on Linkedin E-mail this page Share on twitter.com Share with Facebook
אזהרה משימוש במוצרים לשיער שלא על פי הנחיות משרד הבריאות

משרד הבריאות שב ומזהיר את הציבור משימוש במוצרים לשיער שלא על פי הנחיות משרד הבריאות. בעקבות שאלות אזרחים למשרד הבריאות הנוגעות להחלקת שיער במספרות ובכלל, ושימוש בהן עם אביזרים נלווים, להלן מספר הבהרות בנושא:

  1. יש להקפיד כי השימוש שנעשה במסכת שיער ובחומרים להחלקת שיער הוא השימוש שהותר בהתאם לתנאי הרישיון והוראות השימוש המפורטות ברישיון. למשרד הבריאות נודע כי לצורך ביצוע החלקת שיער, נעשה שימוש במסכות שיער המאושרות על-ידי המחלקה לתמרוקים במשרד הבריאות, תוך שינוי הרכבם (תוספת חומרים) וחריגה מהוראות השימוש שנקבעו להם במסגרת הרישום.
  2. קיים שימוש ב"מחליק קרמי" לצורך ביצוע החלקות שיער. מכשיר זה מחמם את השיערה לטמפרטורות גבוהות קיצוניות –פעולה זו עלולה לגרום לנזקים והשפעתה בשילוב עם מוצרי השיער לא נבדקה. כמו כן לא הוכחה בטיחות השימוש במחליקים ומגהצים בשילוב חומרים נוספים.
  3. הציבור מתבקש לבדוק היטב את הטיפול המוצע לו במספרות ולוודא כי החומרים המשמשים לצורך הטיפול הינם מוצרים מאושרים בלבד, ללא תוספות חיצוניות כגון "פורמאלדהיד" ושהשימוש שנעשה בהם תואם את הוראות השימוש. חומר זה הוא חומר מסוכן ואיננו מאושר לשימוש במסגרת החלקת השיער כלל וכלל.
  4. משרד הבריאות מזהיר את הספרים/ות כי הוספת החומר פורמאלדהיד או שימוש בו מסוכן לבריאות ועלול לפגוע בבריאותם ובבריאות הלקוחות. על כן יש לבדוק היטב כי החומרים בהם נעשה שימוש, הינם מוצרים מאושרים אשר לא עורבבו עם חומרים נוספים.
לכל החדשות >

23/12/2014